Neuza na Siesta Festival 2015

Neuza wystąpi 25 kwietnia tzn. drugiego dnia Siesta Festival o godzinie 20-tej w Filharmonii Bałtyckiej

 

Neuza urodziła się w 1985 roku w Praia, stolicy Wysp Zielonego Przylądka, na wyspie Santiago. Jej matka, urodzona na wyspie Fogo, przeniosła się na Praię w poszukiwaniu lepszego życia. Zarabiała na rodzinę śpiewaniem w barach w zamian za jedzenie, podczas gdy mała Neuza pod okiem starszych sióstr dorastała w skromnym, kamiennym domu.
Miała zaledwie sześć lat, gdy straciła matkę i wróciła na Fogo, zabierając ze sobą wspomnienia o muzyce, którą słyszała od mamy. Wędrowała często między wyspami, ucząc się tradycyjnych pieśni każdej z nich. Nie wiązała jednak swojej przyszłości z estradą. Gdy sama została matką, postanowiła dać swej córce oparcie sięgając po stałą, bezpieczną pracę.


Los jednak zadecydował inaczej. Pracowała w restauracji i często śpiewała dla siebie, przygotowując wnętrze przed przyjściem pierwszych gości. Współpracownicy, zachwyceni jej talentem namówili ją na pierwszy występ, przed klientami lokalu. Miała 24 lata. Na jeden z koncertów przyszedł producent Jose Da Silva i olśniony talentem dziewczyny, zdumiony oryginalnością repertuaru i stylu z wyspy Fogo, zaproponował Neuzie sesję nagraniową dla wytwórni Harmonia.


Tak powstała jej debiutancka płyta Flor di Bila (2013). Dla nas, entuzjastów, lecz wciąż laików, muzyka z Cabo Verde, jakkolwiek różnorodna, pozostaje światem pozornie zapoznanym, w którym nawigujemy z łatwością. A jednak niewielu z nas potrafi szybko rozróżnić i nazwać podstawowe dla Wysp rytmy, gatunki, formy muzyczne, jak morna, coladeira, funana. Neuza przynosi nam ponadto rytmy ze swojej wyspy: talaia baxo, rabolo, sambę. Sięga po tradycyjną formę curcutican: pełen pasji, ironiczny, prowokacyjny duet kobiety i mężczyzny.
Siesta Festival co roku prezentuje artystów z Cabo Verde. Wydaje nam się, że trudno znaleźć gdziekolwiek na świecie muzykę bardziej zmysłową, czułą, świetlistą, porywającą, melodyjną, wyrafinowaną i przystępną zarazem. Na naszej scenie stanęli już najwybitniejsi spadkobiercy geniuszu nieodżałowanej Cesarii. Zawsze jednak odrębni, oryginalni, natychmiast rozpoznawalni: Tito Paris, Lura, Sara Tavares, Mayra Andrade, Nancy Vieira. Kontynuujemy zatem tradycję w nadziei, że Neuza wkrótce już dołączy do grona wielkich mistrzów.

 

 

 

 

 

 Bilety na jej koncert będę w sprzedaży już w najbliższym tygodniu.(na portalach biletowych i w Empikach) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piąta edycja Siesta Festival

Kolejna piąta już edycja Siesta Festival odbędzie się oczywiście w Gdańsku w dniach 24-26 kwietnia 2015.

Na otwarcie Siesta Festival  24 kwietnia 2015 o godzinie 20.00 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wystąpi po raz pierwszy w Polsce Paulo Flores.

 

pfMówi Marcin Kydryński:

„To wielkie szczęście. Staraliśmy się o to przez lata. Paulo Flores to Bard. Głos współczesnej Angoli. Kompozytor, autor, producent i niedościgły wykonawca.
Wśród gości na jego 15 dotychczas wydanych  płytach pojawiają się nasi najlepsi siestowi znajomi, których gościliśmy na Siesta Festiwalu: Tito Paris, Sara Tavares, Lura, Mayra Andrade”.

 

 

 

 

 

bilety na ten koncert już w sprzedaży!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DODATKOWY WIECZÓR FADO - DUARTE!

 

 

duarteDuarte na prośbę organizatorów zgodził się na dodatkowy koncert! Dlatego już od dziś rozpoczynamy sprzedaż biletów na dodatkowy Wieczór Fado we czwartek 24 kwietnia 2014 o godzinie 21.30 w Sali Zielonej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej!

Mamy nadzieję, że w ten sposób choć w części sprostamy oczekiwaniom naszych wiernych fanów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DODATKOWY KONCERT MAYRY ANDRADE !

 

Sprzedaż biletów na dodatkowy koncert Mayry Andrade rusza w Walentynki

 

maMayra Andrade otwierająca 25.kwietnia Siesta Festival 2014 uległa namowom organizatorów i ze względu na duże zapotrzebowanie publiczności da jednego dnia nie jeden, a dwa koncerty w Filharmonii Bałtyckiej! Dodatkowy koncert Mayry Andrade będzie miał miejsce w Filharmonii Bałtyckiej 25.04.2014 o godzinie 18:00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze informacje o festiwalu
zawsze na naszym

facebook

 

 

Siesta Festival kwiecień 2014

Siesta Festival 2014

IV SIESTA FESTIVAL, GDAŃSK 25-27 kwietnia 2014

Marcin Kydryński Zaprasza!

Siesta Festival 2014 odbędzie się w Gdańsku od 25 do 27 kwietnia 2014.


Damy z Afryki
XXV lecie Marcina Kydryńskiego w radiowej Trójce


Piątek:
- Mayra Andrade
- fado: Duarte


Sobota:
- Angelique Kidjo
- fado: Duarte


Niedziela:
- Nancy Vieira
- Afrykańska Noc w Parlamencie: Fatoumata Diawara

 

 

25 lat w radiowej Trójce - Marcin Kydryński postanowił z tej okazji otoczyć nas najwybitniejszymi artystkami afrykańskiej sceny. Kobietami wielkich talentów i urody. Bez względu na kaprysy wiosennej pogody, możemy być pewni, że Gdańsk w tych ostatnich dniach kwietnia będzie najgorętszym miastem w Polsce. W tradycji festiwalu są też intymne Noce Fado, z kolacją i muzyką na wyciągnięcie ręki. Tegoroczny gość festiwalu, Duarte, wystąpi podczas dwóch pierwszych festiwalowych wieczorów, po zakończeniu głównego koncertu. Do zobaczenia i usłyszenia w Gdańsku!
 

 

 

 

<< pierwsza < poprzednia [4 / 4] nastepna > ostatnia >>