You are currently viewing Richard Bona

Richard Bona

Koncert Richarda Bony przeniesiony z 18 listopada 2020 na 5 września 2021

Ze względu na drugą falę epidemii COVID 19 i wynikające z tego ograniczenia koncert Richarda Bony nie odbędzie się w terminie  18 listopada w ramach tegorocznej edycji Gdańsk LOTOS Siesta Festival.

Nowy termin koncertu Richarda Bony to 5 września 2021 g.20.00 .

Miejsce koncertu Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku pozostaje bez zmian.

Wszystkie bilety zakupione na koncert Richarda Bony w ramach Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2020 zachowują ważność na jego koncert 5 września 2021.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z biletami prosimy o kontakt z bileterią, w której zostały zakupione.

Zapraszamy Państwa  do śledzenia informacji o koncertach na stronie siestafestival.pl oraz na FB .

Bilety zachowują ważność odpowiednio czyli:

Richard Bona, Filharmonia Bałtycka
z 18 listopada 2020, g. 20.00 na 05 września 2021, g. 20.00

Geniusz. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej „Grupie”. Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu. Dla „Siesty” artysta „założycielski”, obecny od pierwszej płyty, także w projektach koncertowych – aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Festiwalu! Uświetni tegoroczną edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny album, długo oczekiwany po fenomenalnym „Heritage”.

 

***

 

Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez. Panowie poznali się przed laty, lecz w studiu zagrali ze sobą dopiero na produkowanym przez Quincy Jonesa albumie Tocororo. Nagrali razem dwa utwory, ale obiecali sobie ponowne spotkanie i wspólny projekt.

Richard Bona i Alfredo Rodriguez: przed nami premierowy projekt dwóch oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie tak wielbionej w Sieście muzyki afrokubańskiej.

Obecność obowiązkowa!