Richard Bona

Richard Bona

  • Post category:Artyści

Richard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Pedrito Martinez na Gdańsk Lotos Siesta Festival

26 kwietnia 2020, g 19.00 Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Bilety zachowują ważność odpowiednio czyli:

Richard Bona, Filharmonia Bałtycka
z 26 kwietnia, g. 19.00 na 18 listopada g. 20.00

Geniusz. Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu: Bobby McFerrin, zespół Steps Ahead i wreszcie sam Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej „Grupie”. Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów, silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu. Dla „Siesty” artysta „założycielski”, obecny od pierwszej płyty, także w projektach koncertowych – aż trudno uwierzyć, że nigdy nie wystąpił na Gdańsk Lotos Siesta Festival! Uświetni jubileuszową edycję nową muzyką, w nowym składzie, zwiastując kolejny album, długo oczekiwany po fenomenalnym „Heritage”.
Na fortepianie mistrz z Kuby, wykształcony klasycznie w konserwatorium w Havanie, Alfredo Rodriguez. Panowie poznali się przed laty, lecz w studiu zagrali ze sobą dopiero na produkowanym przez Quincy Jonesa albumie Tocororo. Nagrali razem dwa utwory, ale obiecali sobie ponowne spotkanie i wspólny projekt.
Dołącza do nich perkusjonista i wokalista Pedrito Martinez, który muzykował już z artystami tej miary, tak różnorodnymi i odważnymi jak Sting, Wynton Marsalis i Bruce Springsteen.
Richard Bona, Alfredo Rodriguez i Pedrito Martinez: przed nami na Gdańsk Lotos Siesta Festival premierowy projekt trzech oszałamiających wirtuozów, ostateczne doznanie tak wielbionej w Sieście muzyki afrokubańskiej.

Obecność obowiązkowa!