You are currently viewing Joscho Stephan
{Lösche

Joscho Stephan

DODATKOWY KONCERT JOSCHO STEPHANA 8 września 2020 g. 21:30 Stary Maneż

Koncert ten został zorganizowany specjalnie dla osób posiadających bilety na koncert Joscho Stephana 8 września 2020 o g.19.00 w Starym  Maneżu, których miejsca zostały wyłączone z widowni ze względu na COVID. Prosimy sprawdzić jaki jest status Państwa miejsca klikając w link do planu sali.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z bileterią, w której kupiliście Państwo bilet celem znalezienia najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Organizatorzy

 

Najszybszy gitarzysta świata, najbardziej liryczny przedstawiciel Gypsy Jazz, uczeń i partner Tommy’ego Emmanuela, spadkobierca Django Reinhardta Joscho Stephan z zespołem otworzy X edycję Gdańsk LOTOS Siesta Festival.
8 września o godz. 19:00 w Starym Maneżu

Bilety zachowują ważność odpowiednio czyli:

Joscho Stephan, Stary Maneż
z 23 kwietnia g. 19.00 na 8 września g. 19.00

Django Reinhardt oraz tzw. Gypsy jazz – jazz cygański od lat goszczą w trójkowej Sieście. Ktokolwiek pamięta film Woody’ego Allena Słodki Drań wie o czym mowa. Rozkoszne, wirtuozerskie chrumkanie na osobliwej gitarze, z towarzyszeniem skrzypiec i akordeonu. Paryż lat 30tych. Swing, Armstrong, Ellington i wielu innych w klubach Paryża, gdzie wreszcie czuli się na swoim miejscu, jazz na scenach, na parkietach, w literaturze i poezji. Czysta poezja.

Nadszedł czas, by na jubileuszowy Gdańsk LOTOS Siesta Festival przedstawić wreszcie tę bajeczną muzykę na żywo, w najdoskonalszym możliwym wykonaniu.

Joscho Stephan – czterdziestolatek z Niemiec nie ma sobie równych w tej arcytrudnej sztuce. Zaczął się uczyć u ojca, mając lat sześć i ani się obejrzał, a jego debiutancki album został okrzyknięty „Płytą Roku” w fachowym amerykańskim piśmie Guitar Player. Jego fanami
i współpracownikami zostali mistrzowie jazzowego saksofonu: Paquito D’Rivera i James Carter, a z uznanymi geniuszami gitary: Martinem Taylorem i Tommy’m Emanulelem młody Joscho objechał świat podczas wspólnych tras.

Po koncertach w nowojorskim Lincoln Center został okrzyknięty Przyszłością Gypsy Jazzu!
I zaprawdę, nie ma konkurencji.

Kilku jest muzykalnych wirtuozów gatunku, ale on wzrusza najsilniej. Wielu gra szybko, lecz on najszybciej. Nieliczni grają przy tym tak, że człowiek jest w stanie śledzić i zrozumieć ich myśl. Joscho zdaje się być jedynym, którego słuchając, człowiek ma wrażenie, że każdy dźwięk jest konieczny, niezbędny, na swoim miejscu.

Geniusz gatunku w Starym Maneżu na inauguracyjnym wieczorze X Gdańsk LOTOS Siesta Festival. Do zobaczenia. To nie jest bowiem koncert, który można przeoczyć: 23 kwietnia 2020 g. 19:00